Back to All Events

Väelaulude kontsert Kirna mõisas Tom Valsbergi, Jane Kruusi ja Claudio Pincheiraga

  • Kirna mõis Kirna küla, Türi vald, Järvamaa 72231 Estonia (map)

Viimane Väelaulude albumi esitluskontsert sel aastal!

Erikülaline Claudio Pincheira - esmakordselt Eestis!

NB! Oluline piletiinfo:
Kuna Kirna mõisa heategevuskontsertidele on alati huvilisi olnud rohkem, kui saal mahutab, siis koha
garanteerib kanne, mis tehtud kuni 18.08 MTÜ Kirna kontole EE597700771001475442 (selgitusse palun märgi: annetus, 20.08 ja mitu pääset. Piletid saab kätte enne kontserdi algust nime alusel).

Eesti tuntuimad väelauljad Jane Kruus ja Tom Valsberg annavad oma esimese kontserdi Kirna mõisas, esitlevad värsket eestikeelset väelaulude heliplaati ja sõidavad peale seda kaheksaks kuuks mööda ilma rändama. Esitlusele tulevad regilaulud, Amazonase metsade laulud, indiaani laulud, keldi- ja skandinaavia väelaulud, mis kõnelevad tänulikkusest, julgusest, vabadusest, sõprusest, lahti laskmisest ja armastusest. Selliste laulude eesmärk on viia publik ühise kogukonnana mõnusasse väest pakatavasse tundesse, kus vabanevad hirmud, tärkab elurõõm, tekib enesekindlus ja saab lahti lasta stressist ning muredest justnagu jutustab iidne keldi väelaul:
 
"Olen taevane vägi siin maises kehas
olen raudse kindluse torn.
Lasen koormal kukkuda õlgadelt maha,
lasen mõistuse muredest priiks
Teenin tõde kuhu tee ka ei viiks"

Külalisesinejaks on Tšiili väelaulik ja trummikandja Claudio Pincheira, kes 10 aastat tagasi suundus palverännakule ümber terve maakera, et õppida tundma erinevate maade kultuuri ja kunsti. Matkanud läbi 30 riigi ja põliselanike territooriumi, taipas ta lõpuks oma missiooni Kultuuride Ühendajana ning asutas "Foundation Uniendo Culturas” ühingu, mida juhib siiani. Teadlik ja harmooniline suhe loodusega aitab tugevdada oma maa, oma juurte, oma põlisrahva kunsti ja kultuuri. Kõndides oma esivanemate teadliku sõna teenistuses toob Claudio oma lauludega meieni Lõuna-Ameerika elutarkusi.

Loe lisaks Delfi Alkeemiast - Maailmarändurid Tom Valsberg ja Jane Kruus õhutavad eestlasi laulma ning annavad välja eestikeelse väelaulude albumi.

Kuula saadet raadio Elmarist - Tom Valsberg koos LIVE lauluga I osa


Kirna mõisa suur saal on aegade jooksul palju kannatada saanud, lagi püsib üleval ainult tugede abil. Meil on väga häid uudiseid - saime Leader meetmest mõisa suure saali lae remondiks toetust ja MTÜ Kirna soov ja taotlus on koguda heategevuskontsertidest laekuvast tulust 20 % omaosaluse teise korruse saali taastamise eelarvest.

Külastades Kirna mõisas toimuvaid heategevuskontserte annad sa oma panuse nii materiaalselt kui moraalselt ja aitad realiseerida meie ühist unistust saali kordategemisest ja Kirna mõisa taastamisest armastatud kultuurikeskuseks!

Kirna mõisa taastamist toetab IIKA keskus!


Hinnad - "annetusena MTÜ Kirna pangakontole":
- eelmüügist, kuni 18.august 15€
- kontserdipäeval 20.augustill, ainult kohapeal sularahas 20€
- kuni 12 aastaste laste osalustasu igal ajal 3€

Kuna Kirna heategevuskontsertidele on alati huvilisi olnud rohkem, kui saal mahutab, siis koha garanteerib kanne, mis tehtud kuni 18.08 MTÜ Kirna kontole EE597700771001475442 (selgitusse palun märgi: annetus, 20.08 ja mitu pääset. Piletid saab kätte enne kontserdi algust nime alusel). Vabade kohtade olemasolul saab pileteid osta ka kohapeal sularahas. Kontsert toimub Kirna mõisa suures renoveerimist vajavas saalis, kus on 200 istekohta.

Kontserdi algus 18:30, kestus koos vaheajaga ca 2,5 tundi. 

Olete kõik oodatud! Tule naudi ise ja kutsu sõbrad kaasa!

PS! ♪ Kellel jääks majanduslikel põhjustel kontsert kogemata, kontakteeruge info@kirna.ee ♪ Leiame lahenduse!

 Claudio Pincheira

Claudio Pincheira