Back to All Events

Katrin Valdre ja Sven Saagi heategevuslik õlimaalide näitusmüük „Kes aias?"

  • Kirna mõis Kirna küla, Türi vald, Järvamaa Estonia (map)

Kirna mõis ootab kõiki vaatama Katrin Valdre ja Sven Saagi heategevuslikku õlimaalide näitusmüüki „Kes aias?“. 

 

Loe lisaks:

- ERR-ist: Kirna mõisaaed sai maalideks

- Heade Uudiste kanalist: Pool müügitulust heategevuseks! 

- Õhtulehest: Kirna mõisas on avatud Katrin Valdre ja Sven Saagi fantastiline näitus

 

Näituse kuraator Kersti Möldre: „Tuues näituse kevadpealinna Türi külje alla erilise aiaga Kirna mõisa, soovime inspireerida näitusekülastajaid vaatama ja kujundama ka oma aedu kui maale, võtma igat taime kui pintslilööki, mis annab oma väikese nüansi aedniku enda maalitavasse elavasse pilti.“

Näitus on avatud 7 päeva nädalas kuni 16.septembrini ja külastajatele tasuta.

Katrin Valdre (s 1974) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide eriala, Sven Saag (s 1968) on õppinud maaalikunsti Tartu Ülikoolis. Mõlemad on Kunstnike Liidu liikmed ning nende töid on eksponeeritud Lätis, Leedus, Venemaal, Itaalias, Saksamaal, Hollandis, Šveitsis, Inglismaal.

Kolme aasta eest vahetasid nad oma turvalise linnaelu ettearvamatu maaelu vastu ning maalimise kõrval on kunstnike elus koha sisse võtnud ka igapäevased maaelutoimetused, mis  vargsi ka loomingusse teed otsivad.

Koos maalimist võrdleb kunstnikepaar aga koos kokkamisega, kus kumbki möödaminnes maitseaineid patta puistab: „Võtad otsekui kogemata naabri klaasist sõõmu ja näppad tema paletilt pisut värvi oma lõuendile.“ 

Nii on sündinud värvirikkad pildid, millest iga uue nurga all langev valgusvihk võlub välja taas uue maailma. Kõlades kokku vaataja sisemise mustriga sünnivad nendest teostest igaühe jaoks uued, vaataja enda pildid. 

Ning kuna näituse vastas asuvates ruumides on suvi läbi kolmapäevast pühapäevani avatud ka kohvik, on eriti mõnus lasta neil piltidel tekkida tassi kohvi seltsis.

Näitusele väljapandud pilte on võimalik ka osta. Kunstnikud annetavad poole tulust Kirna mõisa taastamise toetuseks.

Kunstnike kodulehe koos maalide ja hindadega leiad siit.

Lisaks on Kirna mõisa teisel korrusel tasuta nautimiseks Siiri Kumari fantaasiafoto heategevuslik näitusmüük.