Back to All Events

Teraapiline kursus „Ole enda tervendaja läbi joogalike praktikate“

  • Kirna küla Kirna küla, Türi vald, Järvamaa 72231 Estonia (map)

Teraapiline kursus „Ole enda tervendaja läbi joogalike praktikate“ 

 

Alates 20. juulist kuni 24. augustini  toimuvad Kirna mõisas igal neljapäeval algusega kell 18.00 kuni 19.30 jooga teraapilised praktikad.

Tunnid toimuvad: 17 ja 24 augustil.

Vaata esimese tunni pilte siit.

Tegemist on praktikatega, kus on võimalik omandada hingamistehnikad (pranayamad), mida võib igapäevaselt kasutada tervise säilitamiseks või taastamiseks. Õpitakse pranayamasid, mis annavad ja taastavad elujõudu ning neid, mis lõdvestavad ja aitavad igapäevaelus toime tulla stressi ja pingega. Lisaks hingamistehnikatele tehakse harjutusi energiakeskuste (tšakrate) aktiveerimiseks ning tasakaalustamiseks selleks, et tagada füüsilise keha tervis.  

Praktikad on jagatud 6-ks eraldi seisvaks osaks ja nad on jõukohased igaühele. Kursusega võib liituda igal ajal, kuid soovitav on osaleda kõigil kuuel korral, kuna õpitavad tehnikad moodustavad ühtse terviku. Osaleda võivad igas vanuses ja eas inimesed, samuti ei ole oluline varasem kokkupuude joogaga. 


Riietus peaks võimaldama vabat liikumist. Tunnid toimuvad kas sees või väljas, sõltuvalt ilmast. Kaasa võtta oma matt ja pleed ning soovi korral veepudel.  

Tasudes kõigi kuue korra eest on maksumus 24 eurot. Kui maksta tundide eest eraldi, on ühe korra maksumus 4,50 eurot. Tasuda saab kohapeal sularahas. 

 

Silva Kirsimägi endast:
Joogateed alustasin 2009. aastal, mil püüdsin saaada jagu oma terviseprobleemidest. Mind piinasid probleemid ärevusega, kannatasin paanikahäirete ning depressiooni all. Sügaval oma sisemuses teadsin, et leian abi. Kui alustasin jooga tundides käimisega, saabus ka tervis. Hiljem süvenedes endasse, sain jõudu liikuda valitud teel edasi ja alustasin õppimist krija hatha jooga juhendajaks koolis "Babajis Kriya Yoga Order of Acharyas USA, Inc".

Krija jooga I astme pühenduse sain 2008. aasta kevadel õpetaja Ingvar Villidolt (Iswharanandalt) ja sügisel II astme pühenduse õpetajalt Rudra Shivanandalt Ameerikast. Ajavahemikul 2011 kuni 2016 osalesin Lilleorus  mitmetel Laurier-Pierre Desjardins´i joogateraapia kursustel, kes on mind inspireerinud ja julgustanud õppima jooga teraapiat. 2012 täiendasin end õpetaja Rudra Shivananda vaimse enesearendamise koolitustel.  2016 omandasin Indias Jitendra Das juhendamisel joogaõpetaja sertifikaadi joogakoolis „Patanjali International Yoga Foundation“. Minuga on võimalik ühendust saada e-posti teel: silva.kirsimagi@gmail.com ning mobiilil 56 457 186.

 Silva Kirsimägi

Silva Kirsimägi